پیش خرید آپارتمان در کیش
پیش خرید آپارتمان در کیش

قانون پیش‌فروش آپارتمان در کیش

بعد از رونق گرفتن پیش‌فروش آپارتمان کیش و دیگر شهرهای کشور همیشه مشکلاتی دراین‌بین وجود داشته است. پیش‌خرید برج در کیش سود بسیار بالایی هم برای خریدار و هم برای فروشنده داشته ولی ریسک بالایی نیز دارد. باتوجه‌به همین موارد در سال 1389 قانون‌گذاران، قانون پیش‌فروش خانه کیش و دیگر شهرها را تدوین و تصویب کردند. این قانون در 25 ماده و 4 تبصره تنظیم شده و به‌صراحت در آن اعلام گردیده است که پیش فروشنده باید واحد آپارتمانی و ساختمانی را با ویژگی‌های معین در قرارداد و در زمین مشخص شده احداث نموده و در مدت‌زمان قید شده به‌پیش خریدار که مالک اصلی واحد موردنظر به‌حساب می‌آید تحویل دهد.

تاریخ تحویل آپارتمان کیش

از مهم‌ترین شروطی که باید در قرارداد پیش‌فروش آپارتمان لاکچری در کیش و یا دیگر واحدهای مسکونی به آن توجه ویژه داشت، تعیین تاریخ تحویل ملک موردنظر است. برای اجرای این تاریخ باید ضمانت‌نامه محکمی تدوین شود تا در صورت هرگونه تأخیر خریدار بتواند ضررهای خود را جبران کند. باتوجه‌به مسائلی که برای سازندگان وجود دارد، اغلب آن‌ها سعی دارند تا تاریخ تحویل پروژه‌های معتبر مسکونی کیش را کوتاه جلوه دهند و معمولاً نیز نمی‌توانند به تعهدات خود عمل کنند.

همین امر ضررهایی را برای خریدار به دنبال خواهد داشت. یکی از بهترین ضمانت‌هایی که فروشنده به خریدار می‌دهد خسارت تأخیر روزانه است. بدین صورت که اگر فروشنده در زمان مشخص ملک را به طور کامل تحویل ندهد، باید بر اساس قیمت اجاره همان ملک به‌صورت روزانه به خریدار خسارت بدهد.

وجود بیمه در خرید آپارتمان کیش

یکی دیگر از وظایف اصلی فروشنده بیمه کردن مسئولیت خود در قبال خسارت‌هایی بوده که در طول زمان ساخت ممکن است برای ساختمان و آپارتمان به وجود بیاید. این خسارت‌ها می‌تواند به علت عیب تجهیزات و مواد اولیه و یا در نتیجه عدم رعایت موازین قانونی ایجاد شوند. اگر میزان خسارت از مبلغ بیمه بیشتر باشد فروشنده باید این مابه‌التفاوت را به طور کامل پرداخت کند.

فروش آپارتمان در کیش

زمان تحویل واحد در هنگام پیش‌خرید آپارتمان در کیش به شرایط و اعلام سرمایه‌گذاران و سازندگان بستگی دارد؛ بنابراین بهای آپارتمان به‌صورت اقساطی و در مراحل مشخص پرداخت خواهد شد. خرید اقساطی آپارتمان در کیش اغلب برای واحدهای پیش‌فروشی بوده و ساختمان‌های کامل تنها به‌صورت نقدی خریدوفروش می‌شوند.

به همین دلیل تمامی مراحل پرداخت به‌صورت نقدی و چک باید مشخص شوند و تاریخ‌ها کاملاً شفاف ذکر شوند. بر اساس قانون پیش‌فروش آپارتمان در کیش حداقل مبلغ لازم برای پیش‌خرید واحد در کیش در هنگام ثبت سند و عقد قرارداد، 10 درصد قیمت کل است که باید به‌صورت نقد پرداخت شود. اقساط بعدی نیز بر اساس میزان پیشرفت کار تقسیم‌بندی و مشخص خواهند شد.

باید توجه داشت که اگر دررابطه‌با پیشرفت کار و زمان تحویل، چیزی امضا نشده باشد، خریدار می‌تواند دیرتر از موعد مقرر اقساط خودپرداخت و هزینه خرید ملک کیش را تسویه کند. از دیگر شرایط پیش‌خرید خانه در کیش باید به این مورد اشاره نمود که اگر پیش خریدار باتوجه‌به مفاد قرارداد، اقساط خود را در زمان مشخص پرداخت نکند و در طول مدت یک ماه جبران خسارت نیز نکند، مالک قادر به فسخ قرارداد خواهد بود.

انتقال سند بعد از خرید خانه در کیش

پس از پایان کارهای ساختمانی در مدت‌زمان مشخصی که در قرارداد است و همچنین تأیید مهندس ناظر و وصول تمامی مطالبات باقی‌مانده، پیش خریدار می‌تواند با ارائه مدارک به دفترخانه اسناد رسمی درخواست انتقال سند به خود را بکند. اگر فروشنده بعد از اعلام دفترخانه به مدت ده روز در محل حاضر نشود، دفترخانه خود اقدام به انتقال سند رسمی به نام خریدار می‌کند.

همچنین اداره ثبت‌اسناد و املاک نیز موظف است تا بر اساس درخواست ذی‌نفع تفکیک ملک پیش‌فروش را انجام دهد. پس از پایان انتقال سند و انجام کلیه تعهدات از جانب طرفین، قرارداد پیش‌فروش آپارتمان در کیش اعتباری نداشته و طرفین باید قرارداد را به دفترخانه عودت دهند.

قیمت آپارتمان کیش

باید توجه داشت که اسناد مالکیت در جزیره کیش با دیگر مناطق کشور تفاوت دارد. در واقع دو مرجع اصلی برای سند رسمی مالکیت وجود دارد که شامل سازمان منطقه آزاد کیش و اداره ثبت‌اسناد است. بر اساس قوانین حاکم بر مناطق آزاد کشور سازمان منطقه آزاد کیش اداره جزیره را بر عهده دارد. واگذاری زمین‌ها برای احداث ساختمان‌های مختلف نیز توسط همین سازمان صورت می‌گیرد. بعد از اتمام ساخت و دریافت مجوز پایان کار، برای سند مالکیت رسمی باید به این سازمان مراجعه نمود.

سندهایی که سازمان منطقه آزاد کیش تحویل می دهند کاملاً معتبر است و در بانک نیز می‌توان با ارائه این اسناد تسهیلات دریافت نمود. نکته مهم دیگری که دررابطه‌با اسناد منطقه آزاد وجود دارد انتقال این نوع اسناد مالکیت رسمی معاف از مالیات بوده و تشریفات انتقال آن‌ها برای قرارداد پیش‌ فروش آپارتمان در کیش و دیگر قراردادها بسیار کمتر است. دسته دیگر اسناد، اسناد اداره ثبت است که مانند سایر سندهای کشوری بوده و با نام سند تک‌برگ شناخته می‌شوند. برای دریافت سند از اداره ثبت‌اسناد رسمی کشور ابتدا باید یک مبایعه‌نامه تنظیم کرده و سپس با مراجعه به مرکز و اخذ استعلام‌های موردنیاز از دارایی نقل و انتقالات اسناد صورت می‌گیرد. برای دریافت سند از سازمان منطقه آزاد به نسبت اداره ثبت‌اسناد رسمی زمان کمتری صرف می‌شود.

مزایا و معایب پروژه معتبر پیش‌خرید آپارتمان در کیش

محاسن و مزایای پیش‌ فروش آپارتمان در کیش:

 1. قیمت آپارتمان کیش به‌صورت پیش‌ فروش به علت تکمیل نبودن ملک به نسبت ارزان‌تر است. در زمانی که آپارتمان به طور کامل تحویل داده شود، بسته به شرایط، خریدار می‌تواند واحد را به قیمت گران‌تری به فروش برساند.
 2. در معاملات فروش آپارتمان کیش به‌صورت کامل، خریدار تنها دو ماه فرصت دارد تا تمامی هزینه را پرداخت کند. این در صورتی است که در معاملات پیش‌فروش پرداخت قیمت خرید آپارتمان در کیش به‌صورت مرحله‌ای و اقساط بوده و به همین دلیل خریدار از قدرت خرید بیشتری برخوردار است.
 3. در پیش‌فروش آپارتمان در کیش طراحی و تجهیزات به‌کاررفته در دکوراسیون داخلی ساختمان به سلیقه خریدار قابل تغییر خواهد بود.
 4. در زمان خرید واحد کلید نخورده در کیش به‌صورت آماده تنها تجهیزات روکار قابل‌مشاهده بوده و خریدار نمی‌تواند نظری دررابطه‌با کیفیت مواد اولیه به‌کاررفته در ساختمان داشته باشد. ولی به طور مثال برای پیش‌خرید واحد 60 متری در کیش، خریدار در جریان تمامی مراحل ساخت بوده و کیفیت مصالح داخلی را بررسی می‌کند.

معایب پیش‌ فروش آپارتمان در کیش:

 1. ممکن است در تاریخ مشخص شده آپارتمان آماده تحویل به خریدار نباشد.
 2. امکان عدم استفاده از مصالح قرارداد شده توسط فروشنده و سازنده وجود دارد.
 3. گاهی ممکن است بر اساس شرایط اقتصادی و یا بی‌انگیزه شدن سازنده، پروژه به‌صورت نیمه‌کاره رها شود و ناتمام باقی بماند.
 4. در برخی مواقع فروشندگانی هستند که هر ملک را به چندین نفر می‌فروشند. در هنگام پیش‌خرید آپارتمان کیش باید تحقیقات کافی انجام داد و استعلامات قانونی و قضایی داشت.
 5. امکان کلاهبرداری توسط شرکت‌های نامعتبر نیز وجود داشته که خریداران باید در ابتدا صحت‌وسقم شرکت را بررسی کرده و از مراجع قضایی استعلام بگیرند.
 6. فروشنده و سازنده می‌تواند بر روی سند مادر، وام‌های کلان بگیرد. اگر وام‌ها را به طور کامل تسویه نکند اقساط باید توسط خریداران واحدها پرداخت شود.
 7. عدم پرداخت عوارض شهرداری و اخذ مجوز پایان کار که این هزینه‌ها نیز به گردن خریدار می‌افتد.

خرید خانه کیش

این مقاله یک راهنمای خرید آپارتمان در کیش است که مبحث پیش‌فروش، پیش‌خرید و سرمایه‌گذاری در این جزیره زیبا می‌پردازد. بزرگ‌ترین جزیره ایران جزیره کیش است. این جزیره علاوه بر داشتن امکانات رفاهی و تفریحی بی‌شمار، هوای بسیار پاک و ترافیک کمی دارد. زندگی در آن برای بیماران تنفسی و اعصاب و روان می‌تواند بسیار آرام‌بخش و تسکین‌دهنده باشد. توسعه شهری در کیش و ساخت خانه‌های مدرن و زیبا در شهرک‌های مخصوص در کنار امکانات زیاد جزیره، کیش را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای مهاجرت درون کشوری تبدیل کرده است.

همچنین باتوجه‌به موقعیت جزیره کیش، دسترسی به آب‌های آزاد جهانی و پتانسیل آن برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف، موجب شد تا هرساله سرمایه‌گذاران زیادی برای سرمایه‌گذاری در قسمت‌های مختلف جزیره از جمله مسکن به آن سفر کنند و مشغول به کار بر روی سرمایه خود شوند.

هر سال برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی زیادی به‌عنوان یک راه مناسب سرمایه‌گذاری، در کیش می‌سازند. واحدهای آن به‌صورت پیش‌فروش برای پیش‌خرید کیش با شرایط مناسب ارائه می‌شوند. نظارت بر ساخت‌وساز در جزیره بسیار زیاد است و همین امر موجب ساخت ساختمان‌هایی باکیفیت بسیار بالا می‌شود. سازمان منطقه آزاد کیش به‌عنوان متولی اداره امور جزیره در کنار اداره ثبت‌اسناد، سندهای معتبری برای مالکیت خانه‌های فروشی طبق قراردادهای پیش‌فروش آپارتمان در کیش و دیگر قراردادها تحویل می‌دهد. سندهای این سازمان برای نقل و انتقالات نیازمند مالیات نیستند. در این مقاله تمامی موارد را به طور مفصل توضیح دادیم و مورد بررسی قرار گرفتند.

اگر به فکر سرمایه گذاری یا مهاجرت و سکونت در جزیره کیش هستید، ابتدا بابت حسن سلیقه برای انتخاب مقصد به شما تبریک می گوییم. پس از آن همراه با ارایه معرفی کوتاهی از جزیره کیش، اطلاعات مختصری راجع به شرایط مختلف واگذاری ملک در این جزیره زیبا و همچنین نکاتی را که باید قبل از پیش خرید آپارتمان در جزیره کیش مدنظر داشته باشید را در اختیار شما قرار می دهیم. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

خرید خانه در کیش

پیشتر در صفحه خرید خانه در کیش، اطلاعات کلی در خصوص خرید و فروش ملک در کیش در اختیار خوانندگان عزیز قرار گرفت.  با توجه به اینکه با رشد بی رویه قیمت ملک در سرتاسر کشور، امکان استفاده از فرصتهای خرید خانه به صورت قطعی و نقدی از بسیاری از افراد متقاضی سلب شده است، برخی از سازندگان واحد های مسکونی، اقدام به پیش فروش ملک در کیش یا فروش آپارتمان شرایطی در کیش نموده اند و با این کار تا حدودی از بار سنگین هزینه های خرید ملک در کیش کاسته اند.

جزیره کیش یکی از جزایر زیبای جنوب کشورمان ایران است که به آن لقب مروارید خلیج فارس را داده اند.

 این جزیره مرجانی یکی از قطب های اصلی گردشگری و سرمایه گذاری در کشور محسوب میشود و به دلیل داشتن هوایی پاک و نبود ترافیک , امنیت و آرامش , آب و هوایی مطلوب بویژه در فصل زمستان , مراکز خرید بزرگ با برندهای معتبر , سواحل و تفریحات دریایی و جاذبه های طبیعی هرساله سرمایه گذاران و گردشگران بسیاری را بخود جلب میکند. یکی از روش های سرمایه گذاری در کیش و سکونت در این جزیره مرجانی، پیش خرید آپارتمان میباشد که در ادامه به نکاتی را در ارتباط با این موضوع  مطرح میکنیم.

بطور کلی پیش خرید آپارتمان در کیش مزایا و معایبی را به همراه دارد:

مزایای خرید اقساطی ملک در کیش:

- جزیره کیش ، از این منظر از امتیازات ویژه ای نسبت به سایر نقاط کشور برخوردار است که ریسک سرمایه گذاری را برای خریداران کاهش میدهد.

این امتیاز ویژه عبارت است از نظارت دقیق سازمان منطقه آزاد کیش و خصوصا معاونت شهرسازی و معماری سازمان بر پروژه های عمرانی و ساخت و ساز در جزیره کیش ، به این صورت که در سرتا سر جزیره ، ساخت و ساز و احداث پروژه های مسکونی ، طی قراردادهای معتبر و زیرنظر حوزه های عمرانی سازمان و توسط شرکت های تابعه سازمان و یا پیمانکاران به نام و معتبر انجام میپذیرد و پروژه های ساخت و ساز در کیش عمدتا در قالب مجتمع های مسکونی ، شهرک ، برج مسکونی و... شکل میگیرند.

 بنابراین در جزیره کیش ، ساخت و احداث واحدهای مسکونی به آن شکلی که در سایر شهرهای کشور و توسط مالکین شخصی و ناشناس و بعضا گمنام صورت میپذیرد ، انجام نمیشود و معمولا سازندگان ساختمان های مسکونی ، اداری ، تجاری و... از میان اشخاص حقیقی و حقوقی معتبر و بنام انتخاب میشوند و این موضوع تا حدود زیادی خیال خریداران و سرمایه گذاران را از احتمال وقوع اتفاقات ناگوار در زمان پیش فروش خانه در کیش آسوده مینماید.

-معمولا پیش خرید آپارتمان در کیش اقساطی میباشد و از این رو لازم نیست شما کل مبغ را بصورت یکجا بپردازید فقط درصدی از آن را پرداخته و مابقی اقساط میباشد از طرفی قیمت پیش خرید آپارتمان معمولا کمتر از قیمت فروش آپارتمان تکمیل شده است

-نکته بعدی در پیش خرید آپارتمان در کیش این است که شما میتوانید در جریان نوع و کیفیت مصالح مصرفی و کیفیت ساخت آپارتمان قرار بگیرید و از طرف دیگر امکان تغییر دکوراسیون نهایی مثل رنگ دیوار یا کاغذ دیواری و... و یا شیرآلات و کابینت ها برای شما فراهم است.

معایب پیش خرید خانه در کیش:

مثل همیشه در کنار تمام مزایا معایبی نیز وجود دارد. متاسفانه هنگامی که صحبت از پیش فروش مسکن به میان می آید ، همواره اضطراب و نگرانی هایی ناشی از احتمال عدم توانایی سازندگان در عمل به تعهداتشان در ذهن خریداران شکل میگیرد که صد البته این اضطراب بی مورد نمیباشد.

توصیه می شود که خریداران در هنگام انتخاب واحد مسکونی مورد نظر خود ، چه در حالت خرید واحدهای آماده و چه در صورت خرید واحدهای پیش فروش ، اطلاعات کافی را از منابع معتبر کسب نموده و همچنین شرایط و تعهدات سازندگان ، خصوصا آنهایی که اقدام به پیش فروش آپارتمان مسکونی یا غیر مسکونی میکنند را به دقت مورد ارزیابی قرار دهند تا خدای ناکرده درگیر بروز مشکلات ناخواسته نشوند.

همچنین برای پیش خرید آپارتمان در کیش حتما سازنده ای معتبر و شناخته شده را انتخاب کنید که هم از جهت کیفیت ساخت بنا و مهندسی درست و اصولی و هم از بابت مشکلات حقوقی احتمالی خیالتان راحت باشد که البته شرکت سوربن کیش با برند تجاری "بهکیش" نامی درخشان در زمینه ساخت پروژه های مسکونی، اداری و تجاری در جزیره کیش دارد.

پس از تکمیل پروژه خوشنام و موفق برج مسکونی بهکیش، در حال حاضر این شرکت اقدام به احداث برج مسکونی بهکیش مارینا در نوار شرقی کیش و نزدیکی ساحل زیبای مرجان و با معماری ویژه و منحصر بفرد نموده است و تعدادی از واحد های برج را پیش فروش می نماید. تصاویر پیش نمایش محوطه و نمای برج در صفحه گالری تصاویر برج مسکونی بهکیش مارینا در دسترس می باشد.

از علاقمندان به سرمایه گذاری و مشارکت در این فرصت استثنایی دعوت می شود که در صورت نیاز به دریافت هرگونه راهنمایی و مشاوره ، از طریق صفحه تماس با ما و یا تماس تلفنی با کارشناسان فروش مجموعه با ما در ارتباط باشند.

کارشناس فروش خانم زهرا حجازی: 09347694266

کارشناس فروش آقای مهدی مصباحی: 09347696996