آیا می‌توانیم در کیش اقامتگاه ارزان‌ قیمت پیدا کنیم؟

آیا می‌توانیم در کیش اقامتگاه ارزان‌قیمت پیدا کنیم؟

سفر به جزیره زیبای کیش یکی از تفریحات گران‌قیمت در ایران شناخته می‌شود. اما شما می‌توانید با کمی برنامه‌ریزی برای سفر، تحقیق بیشتر در خصوص امکاناتی که در کیش وجود دارد و کم‌کردن انتظارات، این سفر جذاب را با هزینه‌های کمتری تجربه کنید. مثلاً اقامتگاه ارزان در کیش می‌تواند هزینه‌های این سفر را برای مسافرین، کاهش زیادی بدهد.

انواع اقامتگاه‌ها در کیش

شما می‌توانید اقامتگاه‌های مختلفی با قیمت‌ها و امکانات متفاوتی در کیش پیدا کنید.

هتل‌های لوکس، سرمایه گذاری ملک در کیش

ازآنجایی‌که کیش یکی از مناطق توریستی گران‌قیمت ایران شناخته می‌شود، از سال‌های گذشته دارای هتل‌های گران‌قیمت با امکانات فراوان بوده است. امروزه تعداد این هتل‌ها خیلی بیشتر شده است و هتلداران در رقابت با یکدیگر سعی می‌کنند که امکانات بیشتر و حتی در حدود هتل‌های معتبر بین‌المللی به مهمانان خود ارائه کنند.

البته مشخص است که هزینه اقامت در این هتل‌ها زیاد است. امکانات اتاق‌های این هتل‌ها متفاوت است و تفاوت قیمت دو اتاق در یک هتل ممکن است به چندین میلیون تومان برسد. باید به یاد داشته باشید که در این هتل‌ها، برای ارزان‌ترین اتاق هم هزینه زیادی برای اقامت یک شب دریافت می‌کنند. اگر به دنبال اقامتگاه ارزان در کیش هستید، این هتل‌ها را فراموش کنید.

اقامتگاه ارزان در کیش: هتل‌های ساحلی لوکس

هتل‌های ساحلی و دریایی لوکس را در کیش می‌توانید تجربه کنید. این هتل‌ها امکاناتی در حدود هتل‌های لوکس ارائه می‌کنند. اما قرارگرفتن آن‌ها در ساحل و یا قرارداشتن اتاق‌های این هتل‌ها بر روی بستر دریا، قیمت این اقامتگاه‌ها را حتی نسبت به هتل‌های لوکس واقع در جزیره کیش، افزایش داده است.

هتل‌های اقتصادی

زمانی بود که کیش فقط مقصد قشر خاصی از ثروتمندان بوده و در نتیجه تمامی هتل‌های این منطقه لوکس و گران‌قیمت بود. اما باگذشت زمان، اقشار متوسط نیز برای مقصد سفرهای تفریحی، کیش را در برنامه‌های خود قرار دادند. این عامل و افزایش بازدیدکنندگان باعث شد تا تعداد هتل‌هایی که در کیش ساخته شده‌اند نسبت به مساحت این جزیره زیادتر شود. همچنین تنوع امکاناتی و قیمتی بیشتری در هتل‌ها ایجاد شد. در نتیجه امروزه می‌توانید انواع هتل‌های چند ستاره را در این جزیره پیدا کنید.

دودسته از هتل‌های اقتصادی در کیش وجود دارد. هتل‌های قدیمی که سرعت تغییر در آن‌ها نسبت به رقبا کمتر بوده و امروزه با قیمت کمتری خدمت‌رسانی می‌کنند یک نوع از هتل‌های اقتصادی در جزیره است. اما هتل‌هایی نیز در سال‌های اخیر در کیش ساخته شده‌اند که هدف خود را مسافرانی با بودجه کمتر برای سفر قرار داده‌اند. هر دو نوع این هتل‌ها تمام تلاش خود را برای جلب رضایت مسافران خود انجام می‌دهند. اگر دنبال اقامتگاه ارزان در کیش باشید، می‌توانید بین این هتل‌ها به نتایج خوبی رسیده و تجربه خوبی از این سفر داشته باشید.

هتل‌آپارتمان‌ها، فروش آپارتمان کیش

ممکن است در برنامه سفر به کیش، علاوه بر اینکه دنبال اقامتگاه ارزان در کیش باشید، تصمیم داشته باشید تا هزینه‌های وعده‌های غذایی را نیز کاهش دهید و خودتان پخت‌وپز انجام دهید. اما ممکن است همچنان بخواهید که از امکاناتی مثل امکانات نظافتی هتل‌ها هم برخوردار باشید. اگر این شروط را برای اقامتگاه خود در کیش تعیین کرده‌اید، هتل‌آپارتمان‌ها گزینه خوبی برای شما خواهند بود.

علاوه بر اینکه هتل‌آپارتمان‌ها فضای بیشتری نسبت به اتاق‌های هتلی در اختیار مسافران قرار می‌دهند و آشپزخانه در هر واحد نیز وجود دارد، اصولاً قیمت کمتری برای تعداد مسافر بیشتر دریافت می‌کنند. همچنین برای اقامت‌های طولانی نیز برنامه‌های کاهش قیمتی دارند. از سوی دیگر مانند هتل‌ها به‌صورت دوره‌ای نظافت داخل واحدها توسط خدمه هتل‌آپارتمان انجام می شود و در واقع امکانات یک هتل معمولی را نیز در اختیار مسافران قرار می‌دهند.

ویلاهای شخصی، خرید ملک در کیش

در جزیره زیبای کیش، ویلاهای زیبایی را می‌توانید پیدا کنید که در دوره‌ای که صاحب اصلی ویلا اقامتی در آن ندارد، اجاره می دهند. این نوع از اقامتگاه‌ها اگرچه استقلال و حریم شخصی بهتری نسبت به هتل‌ها دارند، اما مشخص است که امکانات رفاهی و خدماتی هتل‌ها را ندارند. هرچند هزینه اقامت در این ویلاها ارزان نیست، اما مالکان برخی از این ویلاها برای تعداد مسافر محدودیتی قرار نداده‌اند.

در نتیجه اگر به دنبال اقامتگاه ارزان در کیش برای یک سفر گروهی هستید، این نوع ویلاها می‌توانند قیمت اقتصادی‌تری نسبت به هتل‌های کیش داشته باشند. تقریباً قیمت‌گذاری این اماکن قاعده خاصی نداشته و به نظر مالک بستگی دارد. البته مشخص است که هزینه اقامت در ویلاها نسبت به امکانات موجود در ویلا و همچنین محل قرارگیری آن‌ها در جزیره متفاوت است.

اقامتگاه ارزان در کیش

نه فقط در جزیره کیش، در بسیاری از مناطق توریستی کشور، هتل‌ها رقبای جدی جدیدی پیدا کرده‌اند که برای اقشار متوسط جذابیت‌های بیشتری دارند. البته باید یادآوری کنیم که این نوع از اقامتگاه‌ها نه فقط در ایران، بلکه در بسیاری از کشورها برای توریست‌هایی که سفر ارزان‌قیمت را در برنامه دارند جذابیت زیادی دارد.

آپارتمان‌های شخصی

آپارتمان‌های زیادی را می‌توانید در کیش پیدا کنید که مالکان آنها را برای سرمایه‌گذاری و یا حضور مقطعی در کیش خریداری کرده‌اند. بعضی از مالکان، این آپارتمان‌ها که مبله شده‌اند را به‌صورت روزانه یا هفتگی اجاره می‌دهند. این نوع از اقامتگاه‌ها نیز قیمت‌گذاری مشخصی ندارند و همچنین باتوجه‌به امکانات و یا موقعیت مکانی آپارتمان، قیمت‌های متفاوتی دارند. مخصوصاً اگر گروهی سفر خواهید کرد، می‌توانید برای اقامتگاه ارزان در کیش روی این گزینه‌ها نیز حساب کنید.

سوئیت‌ها، خرید سوئیت در کیش

این نوع از اقامتگاه‌ها که متراژ کوچکی نسبت به آپارتمان‌ها دارند را می‌توانید در کیش با قیمتی ارزان و حتی به‌صورت ساحلی پیدا کنید. برخی از مجتمع‌های اقامتی در کیش وجود دارند که سوئیت‌هایی را در کنار هم احداث کرده و آن‌ها را تقریباً با قیمت مناسبی به مسافرانی که اقامتگاه ارزان در کیش می‌خواهند، اجاره می‌دهند.

اقامتگاه ارزان در کیش: اقامتگاه‌های بوم‌گردی

هرچند بوم‌گردی بیشتر برای شهرها و روستاهای تاریخی و سنتی تعریف می‌شود، اما در جزیره کیش هم می‌توانید اقامتگاه‌های بوم‌گردی را پیدا کنید. اقامتگاه‌های بوم‌گردی با بازسازی سازه‌های سنتی و تبدیل این اماکن به اقامتگاه‌هایی با حفظ سنت‌های محلی به وجود آمدند. شاید قصد دارید در کنار مجتمع‌های تجاری، ساختمان‌ها و اماکن پیشرفته و مدرن موجود در کیش، ساختمان‌های سنتی را ببینید. ممکن است بخواهید اقامت متفاوتی را همراه با اقامتگاه ارزان در کیش تجربه کنید. برای دستیابی به این مقصود، اقامتگاه‌های بوم‌گردی برای شما مناسب است.

همان‌طور که در این مطلب دیدید، اگر تصمیم دارید که سفری به جزیره زیبای کیش داشته باشید، گزینه‌های اقامتی متفاوتی بر اساس خواسته‌ها و بودجه سفر شما وجود دارد. در واقع شما می‌توانید از بین این اماکن، مناسب‌ترین اقامتگاه ارزان در کیش را انتخاب کنید.

مقاله بعدی بهترین زمان خرید خانه در جزیره کیش است.